CHOWEY 26 INCH TELESCOPIC BATON 266MM/675MM MODEL MB26B208
- Stock: In Stock
- Model: MB26B208
Price in reward points: 69
·Securely locked,baton can withstand large vertical forces without stretching in the extended state
·High hardness, not easy to damage
·Easy to closed the stick
·Good toughness, baton is not easy to crack and break
Size : 26 inch, closed position is 266 mm, opened position is 675 mm
Handle diameter 26mm, middle tube diameter 20mm, small tube diameter 16 mm